LED maska - aneb " Když něco vypadá stejně, neznamená , že to stejné je.

20.12.2020

Se světelnou terapií ve formě LED masky jsem se poprvé setkala v roce 2012 při zakoupení přístroje SKLIN LIGHT od španělské společnosti Sorisa Sormedic.

Maska přístroje Skinlight využívala tenkrát pouze červené světlo o vlnové délce 617 nm. Počet byl omezen na pouhých 13 diod. Jednalo se PDT ( Photo dynamic terapii - kdy záření diod přerušovaně pulzuje pulzuje )

Tato maska se využívala pouze při aplikaci hydrogelové masky , pro zvýšení účinnosti ošetření a lepšímu vstřebání obsazených složek .

Postupně se na trhu začala světelná terapie rozmáhat a v roce 2013 jsem si pořídila samostatně stojící LED masku od Nizozemské společnosti ADURO . Zde již bylo podstatně více diod ( 267 ) , 7 barev a infračervenÉ zářením pro obsáhlejší možnosti ošetření.

Tato maska se dala kromě kosmetického ošetření používat i samostatně na pleť , pro podporu řešení konkrétních nedokonalostí pleti a to díky většímu množství diod i barevnému spektru.

Ovšem pro viditelný účinek , byla frekvence aplikací 10-20 sezení 3 -5 x týdně

Kolem roku 2017 se na českém trhu začali objevovat nejrůznější světelné masky ve tvaru obličeje a následně i tunelů. Jejich cena byla ovšem o řádově 3 nuly menší než mnou doposud zakoupené přístroje.

Přestože, si zakládám na kvalitě jak kosmetických produktů, tak i technologie používané v mém studiu, neodolala jsem a zakoupila za " malý peníz" oproti dříve zakoupeným přístrojům, přikládací masku ve tvaru obličeje. Bohužel jsem s touto maskou neměla žádné viditelné výsledky. Přesto jsem opět neodolala, když se na trhu objevil lepší model ve tvaru tunelu. Opět jsem jej zakoupila. Bohužel i tento tunel zklamal.

V roce 2019 při technologickém školení značky , se kterou pracuji ve studiu mi byla nabídnuta na vyzkoušení led maska od téže společnosti. V podstatě jsem se technoložce vysmála.

" To jste přišli s NOVINKOU TROCHU POZDĚ. Používám led masky už dlouho" A za ty peníze.- Nezbláznila jste se? "

Měla jsem klientku na lehátku ve vedlejší místnosti - tak jsem masku po lehkém nátlaku technoložky vyzkoušela

. Musím říct , že mi padla brada! Po 15 minutách jsem viděla neskutečný rozdíl na pokožce. I Výrazné vrásky v dekoltu byli eliminovány. Kolegyně následně v ten den vyzkoušela masku na 2dalších klientkách výsledek byl stejný. Dokonce sama klientka pravila " To musíte koupit !

Přiznám se ,že částka je opravdu ve srovnání s ostatními maskami vysoká ,ale

Když něco vypadá stejně, neznamená , že to stejné je.

Masku jsem vzala na splátky a vůbec toho nelituji. Naopak. Měla jsem a mám pocit ,že pokud bych teď dala klientce jinou masku co mám ve studiu a jí říkala , jak působí barevné spektrum a jak bude její pleť omlazena - lhala bych.

Obě mé předchozí pokusné koupě jsem nakonec našla prodávat  na internetových portálech jako je Alliexpress, Alibaba nebo Wish. :( Bohužel se jedná o totožné přístroje, prodávané v Čechách dodavateli a dovozci , ovšem s podstatně vyšší cenou než na zahraničních portálech.

Začala jsem se pídit ,jak je možné , že mám nesrovnatelné rozdíl po aplikaci jednotlivých led přístrojů.

A tady jsou mnou zjištěné poznatky.

PDT - druh pulzního záření, kdy paprsek dynamicky "bliká" jako když natáčíte televizi.. Do buněk prostupuje šokově . Je méně účinné a pro opravdový dlouhodobí efekt na pleti ,musí být používám intenzivněji. To znamená , né pouze s hydrogelovou prostupnou maskou. (Ovšem pro viditelný účinek , byla frekvence aplikací 10-20 sezení 3 -5 x týdně )

LLLT Low Level Light Therapy - Světlo se vlní a do buněk prostupuje postupně. Buněčná membrána je otevřena po celou dobu záření. Dávka světla je intenzivní a pro buňku nezatěžující , jelikož nedochází k jejímu neustálému otevírání a zavírání. Její aplikace i bez masky je s frekvencí 1 týdně.

DRUH DIOD- Velmi záleží na kvalitě diody, jejím zaoblení a intenzitě. Kvalitní diody jsou monochromatické. To znamená , že udržují konstantní vlnovou délku a nedochází tak k jejímu kolísání. Například je to velmi důležité u modrého světla , kdy nedodržením hojivé délky dochází k poškození kolagenových vláken ( počítače, mobily atd...)

Počet diod.- Čím více , tím lépe.

Barvy: Každá barva má jinou vlnovou délku a používá se k různým řešením problémů.

Často vídám na facebooku a jiných sociálních sítí dotaz na doporučení led masky ke koupi.

Má otázka zní .

Chcete levnou nebo účinnou?

Pokud pořídíte čínskou masku za levné peníze , budete mít pocit , že máte nadstandard pro klienty . Ale věřte, že to bude pouze placebo nebo velmi krátká záležitost.

Pokud ovšem chcete trvalejší výsledky , které klientky pocítí znatelně a dlouhodobě, volte kvalitu. Vyplatí se to !

S pozdravem Jandová Zdenka 

LED maska OPERA ---- tunel OMEGA LIGHT ------ ADURO facial tronik ------ LED-EXPERT Germaine de Capuccini

Zde jsou veškeré LED masky, které jsem zakoupila a pracovala s nimi. Dnes používám jen poslední dvě. https://www.studiopohody.cz/fototerapie/